A Lokit is verte edzőmérkőzésen a Békéscsaba

Fotó: DVSC.hu

Harmadik nyári mérkőzését is 2–1 arányban nyerte a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgócsapata, amely szombaton délelőtt a pallagi edzőközpontban a DVSC-t győzte le. A hazai piros-fehérek szereztek vezetést a találkozón, ám a viharsarkiak fordítottak.

A találkozón a hazai oldalon azok kaptak szerepet, akik az albánok elleni El-selejtezőn nem léptek pályára, vagy keveset játszottak. Schindler Szabolcs ellenben két félidőre osztotta a rendelkezésére álló játékosokat, akik között három fiatal próbázó is akadt. A támadó Gréczi Márton Péter (19) az előző idényben a konkurens Tiszakécske sorait erősítette, az egyaránt középpályán otthonos Molnár Dominik (19) a Paks II., míg Eichenvalder Róbert (20) a Vasas Kubala Akadémia csapatától méretteti meg magát a szerződés reményében.

A meccsen a Loki a 11. percben szerezte meg a vezetést: Damásdi Alex bal oldalról elvégzett szabadrúgása után Kinyik Ákos hat méterről lőtt a kapuba. Kiegyenlített, változatos játék folyt a pályán, a csabaiak nem sokkal a szünet előtt egalizáltak, amikor Gréczi 13 méterről, balról lőtt a rövid sarokba. be, ezzel egyenlítettek a vendégek.

A második félidőre három ember kivételével sort cserélt és szerkezetet is váltott Schindler Szabolcs, ennek ellenére a vendégek lendülete megmaradt. Máris Dominikot például az 54. percben csak szabálytalanul tudták megállítani a hazai védők, aminek büntető lett a hozadéka., Pantovics Nikola pedig kíméletlen végrehajtónak bizonyult. Később átvették az irányítást a vendégek, ennek hozadékaként a félidő derekén két nagy helyzetük is volt az egyenlítésre, de nem tudtak vele élni, később pedig már nem adott teret számukra a Békéscsaba, amely a harmadik felkészülési találkozóját is 2–1-re nyerte.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés

Debreceni VSC–Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (1–1)
Debrecen-Pallag.
Vezette: Nagy Z.
Gólszerző: Kinyik (11.), ill. Gréczi M. (41.), Pantovics (55. – 11-esből).

Debrecen: Kosicky – Bényei, Ujvárosi (Lakatos, 72.), Kinyik, Barna – Damásdi, Csősz, Kóródi (Kuti, 46.), Bereczki (Bévárdi, 46.) – Kerekes (Biró P., 46.), Zsóri. Vezetőedző: Herczeg András.

Békéscsaba I. félidő: Uram – Szalai, Farkas, Szélpál, Pilán – Faragó, Király, Kovács Á., Nagy S. – Olasz, Gréczi. II. félidő: Uram – Szalai, Szélpál, Babinyecz, Mészáros – Károly, Molnár, Eichenvalder, Pantovics, Máris – Ilyés. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Schindler Szabolcs: − Az eredménnyel elégedett vagyok, de a játékkal nem annyira. Mindez abból is adódik, hogy fáradt volt a csapat. A tempó nem volt jó, de a szervezettség, amit ma bemutattunk, az biztató lehet a jövőre nézve.