Búcsúzott a Magyar Kupától a Füzesgyarmat

Érdemtelenül búcsúzott a Magyar Kupától a Füzesgyarmati SK labdarúgócsapata, amely az NB II-es Tiszakécskével szemben maradt alul, a 16 közé jutásért megvívott szerda déli mérkőzésen. A piros-fehérek többet tettek a sikerért, de sem a kapu előtt, sem a játékvezető küldéssel nem volt szerencséjük.

Motiváltnak tűnt mindkét csapat, csipkedték magukat a játékosok a decemberi napsütésben. A kapusok közül először Helesfay ismerkedett meg a labdával, aztán pedig Batizi-Pócsit szöktették két védő között, pontos lövését Ivicsevics ártalmatlanította. A gyarmatiak hálóőrének volt még egy szép védése, azután viszont a kécskeiek köszönhették meg Nagy Norbert játékvezetőnek azt, hogy kegyesen elnézett nekik egy kezezést a büntetőterületen belül. Ugyanennek a támadásnak a végén Kis Szabolcs lapos löketét tolta szögletre Helesfay.

A 40. percben szinte a semmiből jött a kécskeiek vezető találata, amikor egy gyors passzos támadás végén Batizi-Pócsi 12 méterről helyezett Ivicsevics lába mellett a hosszú sarokba, 0–1. A gól után a gyarmatiak nyomban feljebb tolták a játékukat, és Achim révén egy 20 méteres egészséges, lapos lövéssel veszélyeztettek az utolsó percben, ami centikkel suhant el a kapufa mellett.

Szünet után próbált támadólag fellépni a hazai együttes, de nem könnyített a dolgán, hogy a vendégek stabilak és szervezettek voltak hátul. Ennek ellenére az 54. percben egy nagyszerű helyzetfelismeréssel Székelynek sikerült lyukat találnia a falon. A jobb szélen lerázta védőjét, és már a kapus is verve volt, azonban egy visszafutó hátvéd a gólvonalról kikanalazta a labdát. A szórványos kécskei ellenakcióknak is megvolt a maguk veszélye, de a hazaiak voltak kezdeményezőbben.

A végjátékban több lehetőségük volt arra, hogy kiharcolják a hosszabbítást, vagy akár fordíthassanak, hiszen kapujuk elé szorították az NB II-es gárdát. A 89. percben Székely egyenlíthetett volna, de miután lefordult emberéről, a sarokra helyezett labdája a kapufáról pattant ki és a társak csak fáziskéséssel követték őt. A ráadásban még Toca előtt adódott egy ordító lehetőség, de a kapu torkából mellé lőtt. Mindent egybevetve a gyarmatiak teljesítményére nem lehet panasz. Helyzeteik alapján továbbjutást érdemeltek volna, de Fortuna ezúttal a másik oldalon állt, és persze ki tudja mi lett volna, ha nem marad el a büntető.

B.M.

Magyar Kupa labdarúgó-mérkőzés

Füzesgyarmati SK–Duna Aszfalt Tiszakécske VSE 0–1 (0–1)
Füzesgyarmat, 300 néző.
Vezette: Nagy Norbert (Berettyán Péter, Horváth Róbert).
Gólszerző: Batizi-Pócsi (40.).
Jó: Székely, Raducu, Toca, Pataki, Achim, ill. Helesfay, Kocsis, Ludánszki, Batizi-Pócsi.

Füzesgyarmat: Ivicsevics – Nagy T. (Vincze Á., 46.), Raducu, Toca – Achim, Pataki – Kinczel (Pölöskei, 57.), Kis Sz., Villand, Székely – Lukács (Prasler, 76.). Szakmai koordinátor: Boros Tibor.

Tiszakécske: Helesfay – Benkó, Csáki, Ludánszki (Kardos dr., 82.), Sváb – Horváth A., Tölgyesi, Kocsis – Puskás, Batizi-Pócsi (Kalmár, 77.), Köböl (Juhász, 73.). Vezetőedző: Szabó István.

Boros Tibor: – A mérkőzés előtt úgy gondoltam, hogy kicsi különbség azért van a vendégek javára. A végeredmény is erre utal, az első húsz perc is ezt támasztotta alá. Azután viszont folyamatosan vettük fel a vendégek ritmusát, és minimum partiban voltuk velük. A helyzetek alapján akár vezethettünk is volna, de balszerencsénkre ez nem így történt. Miután láttuk, hogy nincs minőségi különbség a két csapat között, a második félidőre már egyértelműen támadólag léptünk fel, több ordító lehetőségünk volt, de a kapu előtt nem volt szerencsénk. Csalódott vagyok, hiszen nyerhető meccs csúszott ki a kezünkből.