Elfogadom

Birtalan és Nagy eldöntötte a Sopron elleni mérkőzést

A március eleji rendkívüli időjárás és havazás miatt elmaradt a labdarúgó NB II-ben a 23. forduló, köztük a Békéscsaba–Sopron mérkőzés. Az MLSZ előírása értelmében ma, szerdán pótolták a találkozókat. A 20. percben nagy hangon be is kiáltott a pályára: „Robika, milyen cipőt vettél ma fel?” Mindezt azután, hogy Varga Róbert egy indítást taccsra passzolt. Huszonkét percig kellett várni az első kapu felé tartó lövésre, ez a lila-fehérek nevéhez fűződött.

Nagy István az univerzum túloldaláról próbálkozott, ám mire a labda eljutott a vendégek kapujáig, már csak vánszorgott, így nem volt nehéz dolga Kunsági Rolandnak, a soproniak portásának. Ismét Bekő Balázs hangja zengte be a pályát, amikor látva játékosai tehetetlenségét, így kiáltott föl: „Mitől vannak ezek beszarva? Én mondom, hazamegyek.” Majd két perccel később: „Rohadjak meg, de mindjárt beszállok” – utalt arra, hogy még ma is jobb lehetne bármely tanítványánál.

Alighogy mindezt kimondta a vendégek mestere, Birtalan Botond a 39. percben kiugrott egy védő kíséretében a jobb összekötő helyén, majd pár lépés után 15 méterről a bal sarokba bombázott, 1–0. Ezt követően Bekő Balázs több oktánnal lejjebb vette a beszélőkéjét, sőt, hosszú perceken át meg sem szólalt. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy a csabaiak három alkalommal próbálták bevenni a kaput, amelyek közül egy tartott valóban a hétméteres keret közé, a vendégek egyszer, szabadrúgásból, az is messze a bal kapufa mellett szállt el.

Képgaléria - Fotó: Erdős Csaba

A szünet után az 52. percben a soproniak csapatkapitánya, Fehér Zoltán a 16-oson belülre betörő Gyurján Bencét alaposan felvágta, a játékvezető némi habozás után a 11-es pontra mutatott. Bekő Balázs nem maradt néma: „Vállalj föl önállóan egy döntést, ne a partjelződre hagyatkozz!” – kiáltott be. Birtalan Botond pedig eközben nekifutott a büntetőnek, elég rosszul, szinte középre lőtte a labdát, a vetődő soproni kapus lábbal szögletre rúgta a játékszert.

Egy perc múlva javított a csabai támadó, ismét a jobbösszekötő helyén iramodott meg, utolérni sem tudták, és végül lemásolva az első félidőben rúgott gólját, most is 15 méterről lőtt, ezúttal azonban a hosszú sarokba, 2–0.

A második csabai gól után kétszer is komoly védeni valója akadt Ribánszki Lászlónak, be is lelkesedett a vendégek edzője: „Így tovább, gyerünk!” Ám nem sokáig örülhetett a részsikernek, ugyanis a következő ellentámadásnál Nagy István majdnem ugyanonnan, mint korábban Birtalan, csak kissé távolabbról, szintén kilőtte a soproni kaput sarkát, 3–0.

Végképp elhalkult az addig folyamatosan állva dirigáló Bekő Balázs, sőt, ezúttal már leült a kispadra. Még valamennyit motyogott az orra alá, de végképp megadta magát. A csabaiak viszont nem, továbbra is támadólag léptek föl, igyekeztek negyedszer is bevenni a vendégek kapuját. Ám már többször nem sikerült, így végül egy közepes színvonalú meccsen a házigazdák behúzták a három pontot. Bekő Balázs becsületére, a lefújás pillanatában odasétált Boér Gáborhoz, és gratulált neki.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés

Békéscsaba 1912 Előre–Soproni VSE 3–0 (1–0)
Békéscsaba, 426 néző.
Vezette: Nagy Norbert (Kormányos II. Gábor, Pápai Zoltán).
Sárga lap: Zahorán a 17., Angyal Zs., a 29., Hadházi a 35., Horváth P., a 45., Fehér Z., az 52., Varga R., a 78., Viczián a 78., Bor a 89. percben.
Jó: Hursán, Birtalan, Király P., Nagy I., ill. Tóth M.

Békéscsaba: Ribánszki – Dlusztus (Kiss L., 79.), Szélpál N., Mészáros M. – Hursán, Király P., Nagy I., Zahorán – Gyurján, Birtalan B. (Urbin, 72.), Gránicz (Viczián, 72.). Vezetőedző: Boér Gábor.

Sopron: Kunsági – Harangozó, Czingráber (Batizi-Pócsi, 55.), Fehér Z., Varga R. – Tóth M. (Holzmann, 71.), Angyal Zs., Hadházi, Bor – Szabó V. (Garda, 55.), Horváth P.. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Boér Gábor: – Feladta számukra a leckét ez a szerda, vasárnapi sorozat, amely nem mindig sikerült jól, és ami feszültséget okozott. A szünetben nyugtattam a fiúkat, biztattam őket, hogy maradjon meg az akarat és az elszántság. Remélem, a mai győzelemmel visszatérünk a sikerek útjára.

Bekő Balázs: – Sok minden hiányzott ma a pontszerzéshez. Ám az egyik probléma az volt, hogy a békéscsabaiak első gólja hatméteres, a második másfél méteres les után született. Ezt nehéz feldolgozni. De az is igaz, nem ez volt a vereség oka, ugyanis a Békéscsaba jobb csapat.